TERAZ POLIŻ to jedyny profesjonalny kobiecy teatr w Polsce. Grupa powstała jako niezależna grupa twórczyń związanych z teatrem i od początku swojej działalności kładzie nacisk na teatralną twórczość związaną z kobietami i kobiecością. Regularnie powraca do tematyki wykluczenia i przemocy. TERAZ POLIŻ funkcjonuje na obrzeżach głównego nurtu i skrzyżowaniu różnych środowisk związanych ze sztuką, nie przynależy do żadnego miejsca i żadnej instytucji, co umożliwia krytyczne spojrzenie na sam teatr, jego formy i konfiguracje w głównym obiegu, jak i poza nim, zmusza do ciągłej redefinicji swojego statusu i zajmowanego miejsca, które właściwie w momencie uchwycenia, jest już zupełnie innym miejscem. Grupa Artystyczna TERAZ POLIŻ została utworzona w 2008 roku w Warszawie przez aktorki: Martę Jalowską, Dorotę Glac, Adriannę Kornecką, Dominikę Strojek, Kamilę Worobiej oraz reżyserki: Ulę Kijak i Martę Ogrodzińską (obecnie Miłoszewską). Obecny skład: Ilona Błaut, Alina Gajdamowicz, Dorota Glac, Kora Gałązka, Marta Jalowska, Adrianna Kornecka, Emanuela Osowska, Marta Wesołowska, Anna Wilczyńska, Kamila Worobiej, Dominika Strojek, Anna Zakościelna. http://www.terazpoliz.com.pl
Beniamin Bukowski – reżyser, dramatopisarz, dramaturg. Absolwent MISH UJ (historia sztuki, filozofia) i Wydziału Reżyserii Dramatu AST w Krakowie. Doktorant Instytutu Filozofii UJ.
Krystyna Duniec – profesorka zwyczajna, pracowniczka Zakładu Historii i Teorii Teatru, Instytut Sztuki PAN w Warszawie, eseistka, zajmuje się współczesną sztuką performatywną, historią i teatru isztuk wizualnych.
Katarzyna Kalwat – reżyserka, autorka przestrzeni teatralnych i instalacji. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Stypendystka Rządu Francuskiego i Fundacji Cite internationale des arts w Paryżu
Inga Lipińska – aktywistka prowadząca żyrardowską filię Centrum Praw Kobiet
–
Praca powstała jako część Programu Wsparcia Środowisk Twórczych realizowanego przez Jasną 10: Warszawską Świetlicę Krytyki Politycznej w ramach programu „Centrum Jasna” finansowanego ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.
Kurator: Wojtek Zrałek-Kossakowski