18.05.2022, godz. 19.00
Lokal nie jest jeszcze dostosowany do potrzeb osób z ograniczeniami ruchowymi. Jeśli potrzebujecie dowiedzieć się czegoś więcej o dostępności i poszukać rozwiązań doraźnych, zapraszamy do kontaktu! Zrobimy, co w naszej mocy, żebyście mogłx dotrzeć na wydarzenie.
SLAM TO wydarzenie performatywno-literackie, podczas którego zgłoszone osoby mówią swoje teksty do mikrofonu, a zgromadzona publiczność głosuje, który tekst najbardziej jej się podoba.
PISZCIE i przynoście teksty już napisane z fascynacji ptakami, ptasimi wędrówkami, śpiewem ptaków, lataniem, migracjami…
PRZYCHODŹCIE z wierszami, z prozą, z manifestami, z najróżniejszymi tekstami z głowy i kartki, które godzą w ekofaszyzm, szowinizm międzygatunkowy, myślistwo, wycinkę drzew śródpolnych i miejskich, osuszanie mokradeł, zanikanie chaszczy – ukochanych przez ptaki siedlisk.
Wystąpić może każda osoba. Teksty wcale nie muszą być śmiertelnie poważnie, korzystajcie z groteski, z sucharu, z absurdu!
Slam odbędzie się z okazji Międzynarodowego Dnia Ptaków Wędrownych.
ZAPISY DLA OSÓB CHCĄCYCH WYSTĄPIĆ: [email protected]
SLAM jest częścią Eliminacji do Mistrzostw Polski w Slamie.
ZASADY: Każda z osób występujących ma do dyspozycji 3 minuty. Teksty wykorzystane w slamie muszą być oryginalnymi utworami osoby występującej. W półfinale osoby mają 3,5 minuty, a w finale – 4 minuty. Dlatego najlepiej przygotować sobie trzy teksty! Podczas występów nie można używać rekwizytów.
NAGRODY GŁOSAMI LUDU: info już wkrótce!
Slam robiony jest we współpracy z Inicjatywą Dzikie Karpaty
Niech Żyją! to ogólnopolska kampania, koalicja i fundacja zrzeszająca organizacje i oddolne grupy, których celem jest ograniczenie i ucywilizowanie myślistwa w Polsce. Misją Niech Żyją! jest ochrona dzikich zwierząt przed presją łowiecką i myśliwskim zabijaniem dla rozrywki, w szczególności w miejscach cennych przyrodniczo, gdzie odbywają się intensywne, komercyjne polowania – na dzikie ptaki z 13 gatunków, na które wciąż można w Polsce polować, na jelenie w czasie rykowiska, czy zmasowane odstrzały dzików.
Inicjatywa Dzikie Karpaty to oddolny obywatelski ruch, który chce zachować unikatowy, naturalny charakter najdzikszych obszarów karpackich lasów. Dla IDK ważne jest dbanie o dzikość, tak by każde zwierzę, w tym każdy ptak mogły spokojnie żyć. Obecnie w Karpatach prowadzone są intensywne wycinki i komercyjne polowania, co w tak bezcennych lasach nie powinno mieć miejsca.
PROWADZENIE: Tomek Gromadka, Katarzyna Hromek
Organizator/ka: Inicjatywa Dzikie Karpaty, Niech Żyją!