Performatywno-biologiczna opowieść o różnorodności, nie-oczywistości i płci. Wchodząc w zielony, zakolski gąszcz, pochylamy się nad płciową różnorodnością w życiu roślin. Rozmawiamy o tym jak o roślinnej płci mówimy my – ludzie: czy pojawia się w tekstach kultury i jak widzą ją biolodzy. Stawiamy pytania o płeć roślin, przyglądamy się budowie kwiatów i kwiatostanów, zastanawiamy po co roślinom płeć i w jaki sposób się wyraża, czy jest czymś stałym i niezmiennym? Z lupą i lusterkiem próbujemy przyjrzeć się bliżej roślinom, ale i sobie, postawić pytania o naszą tożsamość, zauważyć wielość i skomplikowanie.
Iwa Kołodziejska – biolożka i antropolożka kultury zafascynowana różnorodnością i złożonością relacji społecznych i ekologicznych. Z pasji naukowej zajmuje się relacjami ludzi i roślin (etnobotaniką), badała je w Polsce, Rumunii, Ukrainie i Dagestanie (Rosja).
Taras Gembik – performer, model, stylista, współpracuje z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Oprowadza po wystawach tłumacząc sztukę na język osobistej empatii i piękna, w którym znikają granice.