Jasna 10 | Świetlica Krytyki Politycznej w Warszawie
21 maja 2022
godz. 18
wstęp wolny
Organizator/ka: Krytyka Polityczna
Jasna 10 | Świetlica Krytyki Politycznej w Warszawie
21 maja 2022
godz. 18
wstęp wolny
Organizator/ka: Krytyka Polityczna
Pokazówka z niespodziankami. Rob Wasiewicz Was zaskoczy. Choć może nie jakoś bardzo, bo wszyscy wiemy, że Rob jest artystą i człowiekiem wspaniałym, wszechstronnym, wrażliwym, pięknie i czule trafiającym w sedno. I takie są jego nieznane tak zwanej szerokiej publiczności filmy. Zaprezentujemy ich kilka – starszych, nowszych i najnowszych (tak, premierowo). Warto? Warto. Bardzo.
Wieczór filmowy gdzie niska jakość spotyka wysokie emocje.
18:00
dzieła zebrane – nikomu nieznane klasyki gatunku oraz premiery.
19:00
premierowo fragmenty słuchowiska audiowizualnego zrealizowanego podczas warsztatów antydyskryminacyjnych dla młodzieży, w Komuna//Warszawa, w ramach rezydencji Hello Darkness my old friend w 2020 roku. Myśli, spotkania, rozmowy zrealizowane online.
ROB WASIEWICZ urodził się w 1989 roku w Warszawie. Aktor, tancerz, performer, reżyser. Ukończył Wydział Teatru Tańca w Bytomiu, filii krakowskiej AST. Początkowo był gościnnym tancerze Śląskiego Teatru Tańca. W 2012 roku został laureatem nagrody aktorskiej na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, a w 2013 stypendystą Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu. Do zespołu artystycznego STUDIO teatrgalerii dołączył w 2016.
Jako aktor i tancerz współpracował z reżyserami i reżyserkami teatru dramatycznego muzycznego i operowego, m.in. z Michałem Borczuchem (Faust w Teatrze Polskim w Bydgoszczy oraz Żaby i Przemiany w STUDIO), Anna Smolar (Koniec z Eddym STUDIO), Krzysztofem Garbaczewskim (Wyzwolenie, STUDIO, Podwórko 47 Festiwal Łódź IX Kultur), Mariuszem Trelińskim (Cardillac, OPERA NARODOWA), Grzegorzem Laszukiem (Złota Skała, STUDIO) Pawłem Miśkiewiczem (Serotonina, STUDIO) Cezarym Tomaszewskim (Piosenki miłości i śmierci, Cricoteka), Marcin Liber (Bowie w Warszawie STUDIO) Natalią Korczakowską (Dziady III, Wyznawca, Berlin Alexanderplatz, Biesy, Metafizyka Dwugłowego Cielęcia, Krasz).
Wasiewicz jest otwarty na różne formy i gatunki twórcze. Ważnym elementem jego artystycznej biografii są relacje z choreografami, autorami i autorkami performansów: Martą Ziółek (Zrób siebie, PIXO, To, Smells likeFashion), grupą Małpeczki (To trzeba zjeść! CSW Zamek Ujazdowski). Pojawił się także w produkcjach filmowych: w Elektro_Sondzie Tomasza Knittela, Ślepnąc od świateł Krzysztofa Skoniecznego, Nie moja Bajka Zuzanny Karpińskiej.
W roli reżysera i twórcy prac performatywnych stworzył kilka własnych projektów z młodzieżą z rodzinnego miasta. Zaprosił ją m.in. do Musicalu o musicalu “Metro”, przygotowanego z dramaturgiem Marcinem Miętusem na zaproszenie Komuny Warszawa w 2020 roku. W tym duecie Wasiewicz rok wcześniej zrealizował również swoją pierwszą produkcję w STUDIO – Więcej niż jedno zwierzę – połączenie mockumentu przyrodniczego z emocjonalnym koncertem muzyki pop.
–
Cykl „Pokazówek” prezentuje prace filmowe realizowane przez artystki i artystów na co dzień kojarzone i kojarzonych z innymi niż film dziedzinami sztuki.
„Pokazówka” (słownik języka polskiego PWN): impreza mająca na celu pokazanie, zademonstrowanie czegoś; to, co zostało zorganizowane (…) dla przykładu, często jako ostrzeżenie. Kurator: Wojtek Zrałek-Kossakowski
zobacz dokumentację edycji z roku 2024