Czy kobiety z kół gospodyń wiejskich nazywają się feministkami?
Czego potrzebują od feminizmu nastolatki z Wałbrzycha?
Co wspólnego z prawami kobiet ma nurkowanie lub wizyta w operze?
Czym właściwie zajmują się feministki w Polsce, kiedy nie protestują na ulicy, i czy faktycznie ulica to główne miejsce ich spotkań?
Już 7 czerwca 2022 r. ukaże się wyjątkowy raport o feminizmie! Publikacja powstała na podstawie danych zebranych od imponującej liczby ponad 600 grup i organizacji, które w ostatnich 4 latach wnioskowały o grant Funduszu Feministycznego.
W raporcie usłyszycie głosy rzadko brane pod uwagę. Są to w większości doświadczenia grup i organizacji dopiero od niedawna aktywnych w ruchu feministycznym. Aż 30% z tych grup działa na wsi lub w małych miejscowościach. Ponad 80% (!) z nich podejmuje działania bez żadnego budżetu i finansowania z zewnątrz.
Raport został opracowany na podstawie badań zrealizowanych przez dr hab. Magdalenę Grabowską z Instytut Filozofii i Socjologii PAN, przy współpracy dr Marty Rawłuszko z Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW oraz aktywistek Funduszu Feministycznego: Małgorzaty Leszko i Justyny Frydrych.
————————————
Zapraszamy – jeśli możesz, to bądź z nami w realu: ul. Jasna 10, Warszawa
A jeśli nie – to nic straconego. Całe spotkanie będzie transmitowane na profilach facebookowych FemFundu facebook.com/funduszfeministyczny i Jasnej 10 facebook.com/jasna10KP
Informacja o dostępności: Wydarzenie będzie tłumaczone na PJM. Sala na Jasnej 10 jest dostępna przez windę, niestety winda jest zbyt mała, aby zmieściła się w niej osoba poruszająca się na wózku. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na Facebooku. W razie pytań dotyczących dostępności prosimy o kontakt z nami przez Facebooka lub na mail: [email protected]
Organizator/ka: Fundusz Feministyczny, Krytyka Polityczna