Jasna 10 | Świetlica Krytyki Politycznej w Warszawie
19 grudnia 2021
godz. 19
wstęp wolny
Organizator/ka: Krytyka Polityczna
Jasna 10 | Świetlica Krytyki Politycznej w Warszawie
19 grudnia 2021
godz. 19
wstęp wolny
Organizator/ka: Krytyka Polityczna
Koncert – sound performance Dominka Strycharskiego Relation In Isolation Live. Koncert jest dźwiękową i muzyczną reakcją na to, co się z nami dzieje od wybuchu pandemii. Jest podsumowaniem okresu, który dla wielu był bardzo trudny, ale również przełomowy w postrzeganiu świata. W czasie pierwszego lockdownu poprosiłem bardzo wiele osób o wysłanie mi dźwiękowych sampli, które dokumentują ich czas spędzany w pierwszym lockdownie. Sample te posłużą do stworzenia albumu Relation in Isolation. Jest to dokumentacja poszukiwania własnej tożsamości, walki z samotnością, ale także nazywania na nowo swoich relacji z ludźmi. Wielkokierunkowość i złożoność jest w pełni zamierzona, chcę pokazać niejednoznaczność otaczającego świata.
Dominik Strycharski – kompozytor, flecista prosty, wokalista, improwizator, performer i publicysta. W każdej z uprawianych dziedzin praktycznie samouk, wsparty studiami na Wychowaniu Muzycznym na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Jest wszechstronnym twórcą fascynującym się praktycznie każdym przejawem muzyki. Jego dorobek obejmuje płyty, koncerty i jednorazowe wydarzenia z muzyką jazz, improwizowaną, eksperymentalną, noise, klubową i posttaneczną oraz teatralną. Gra i komponuje współczesny jazz, muzykę współczesną, elektroniczną, teatralną, posthiphop, noise, a także różne odmiany improwizowanej muzyki – we własnym projekcie Doministry oraz w zespołach Core 5, Pulsarus, Organic Panic oraz Prophetic Fall. Jest jednym z niewielu flecistów prostych się zajmujących przede wszystkim jazzem i eksperymentalną muzyką improwizowaną. Jest również jednym z pierwszych polskich wokalistów eksperymentalnych którzy włączyli do swojego warsztatu wykonawczego rozbudowaną elektronikę. Współpracował a takimi artystami jak Mikołaj Trzaska, Agusti Fernandez, Rafał Mazur, Noel Leandre, Nuria Andora, Wojciech Waglewski, Adam Pierończyk, Jan Peszek, Rhplus, BandFx, Proheic Fall, i Progrram/Kostas New Progrram, Max Klezmer Band, Pardon To Tu Orchestra oraz solo. Stworzył muzykę do ponad 90 spektakli teatralnych i tanecznych, m.in. dla: Michała Zadary, Wojciecha Klemma, Łukasza Kosa, Anny Badory, Jana Jochymskiego, Katarzyny Raduszyńskiej, Jana Peszka, Wojtka Urbańskiego, Grażyny Kani, Pawła Świątka, Michała Siegoczyńskigo, Natalii Sołtysik, Jennine Willett, Ramony Nagabczyńskiej oraz Koriny Kordovej i Liwii Bargieł. Autor muzyki do filmu “Symfonia Fabryki Ursus” (reżyseria Jaśmina Wójcik).
W latach 2009-2012 w Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat realizowany był cieszącym się dużym zainteresowaniem publiczności i muzyków cykl koncertów “Wolne niedziele”. Zakładał on możliwość obcowania z muzyką w najbardziej bezkompromisowej formie – koncertów domyślnie solowych. Na Jasnej chcielibyśmy do tej formuły wrócić i ponownie rzucić wyzwanie środowisku muzycznemu, które nasz cykl do dziś wspomina jako jedną z form najbardziej ożywczych. Zapraszamy raz w miesiącu. Kurator: Wojtek Zrałek-Kossakowski
EUGENIA BALAKIREVA (Białoruś)
MICHAŁ BORCZUCH
NOUMS DEMBELE (Burkina Faso)
HUBERT ZEMLER
CHRISTINA ESHAK (Syria)
OLGA MYSŁOWSKA
MARTINA KUZMANOVIĆ (Serbia)
KATARZYNA GÓRNA
DINA LEONOVA (Białoruś)
DIANA LELONEK
MARIA MARTOS (Ukraina)
RAPHAEL ROGIŃSKI
słuchowisko:
Wojtek Zrałek-Kossakowski
Marcin Lenarczyk