Jasna 10 | Świetlica Krytyki Politycznej w Warszawie
21 maja 2022
godz. 18
wstęp wolny
Organizator/ka: Krytyka Polityczna
Jasna 10 | Świetlica Krytyki Politycznej w Warszawie
21 maja 2022
godz. 18
wstęp wolny
Organizator/ka: Krytyka Polityczna
Pokazówka z niespodziankami. Rob Wasiewicz Was zaskoczy. Choć może nie jakoś bardzo, bo wszyscy wiemy, że Rob jest artystą i człowiekiem wspaniałym, wszechstronnym, wrażliwym, pięknie i czule trafiającym w sedno. I takie są jego nieznane tak zwanej szerokiej publiczności filmy. Zaprezentujemy ich kilka – starszych, nowszych i najnowszych (tak, premierowo). Warto? Warto. Bardzo.
Wieczór filmowy gdzie niska jakość spotyka wysokie emocje.
18:00
dzieła zebrane – nikomu nieznane klasyki gatunku oraz premiery.
19:00
premierowo fragmenty słuchowiska audiowizualnego zrealizowanego podczas warsztatów antydyskryminacyjnych dla młodzieży, w Komuna//Warszawa, w ramach rezydencji Hello Darkness my old friend w 2020 roku. Myśli, spotkania, rozmowy zrealizowane online.
ROB WASIEWICZ urodził się w 1989 roku w Warszawie. Aktor, tancerz, performer, reżyser. Ukończył Wydział Teatru Tańca w Bytomiu, filii krakowskiej AST. Początkowo był gościnnym tancerze Śląskiego Teatru Tańca. W 2012 roku został laureatem nagrody aktorskiej na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, a w 2013 stypendystą Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu. Do zespołu artystycznego STUDIO teatrgalerii dołączył w 2016.
Jako aktor i tancerz współpracował z reżyserami i reżyserkami teatru dramatycznego muzycznego i operowego, m.in. z Michałem Borczuchem (Faust w Teatrze Polskim w Bydgoszczy oraz Żaby i Przemiany w STUDIO), Anna Smolar (Koniec z Eddym STUDIO), Krzysztofem Garbaczewskim (Wyzwolenie, STUDIO, Podwórko 47 Festiwal Łódź IX Kultur), Mariuszem Trelińskim (Cardillac, OPERA NARODOWA), Grzegorzem Laszukiem (Złota Skała, STUDIO) Pawłem Miśkiewiczem (Serotonina, STUDIO) Cezarym Tomaszewskim (Piosenki miłości i śmierci, Cricoteka), Marcin Liber (Bowie w Warszawie STUDIO) Natalią Korczakowską (Dziady III, Wyznawca, Berlin Alexanderplatz, Biesy, Metafizyka Dwugłowego Cielęcia, Krasz).
Wasiewicz jest otwarty na różne formy i gatunki twórcze. Ważnym elementem jego artystycznej biografii są relacje z choreografami, autorami i autorkami performansów: Martą Ziółek (Zrób siebie, PIXO, To, Smells likeFashion), grupą Małpeczki (To trzeba zjeść! CSW Zamek Ujazdowski). Pojawił się także w produkcjach filmowych: w Elektro_Sondzie Tomasza Knittela, Ślepnąc od świateł Krzysztofa Skoniecznego, Nie moja Bajka Zuzanny Karpińskiej.
W roli reżysera i twórcy prac performatywnych stworzył kilka własnych projektów z młodzieżą z rodzinnego miasta. Zaprosił ją m.in. do Musicalu o musicalu “Metro”, przygotowanego z dramaturgiem Marcinem Miętusem na zaproszenie Komuny Warszawa w 2020 roku. W tym duecie Wasiewicz rok wcześniej zrealizował również swoją pierwszą produkcję w STUDIO – Więcej niż jedno zwierzę – połączenie mockumentu przyrodniczego z emocjonalnym koncertem muzyki pop.
–
Cykl „Pokazówek” prezentuje prace filmowe realizowane przez artystki i artystów na co dzień kojarzone i kojarzonych z innymi niż film dziedzinami sztuki.
„Pokazówka” (słownik języka polskiego PWN): impreza mająca na celu pokazanie, zademonstrowanie czegoś; to, co zostało zorganizowane (…) dla przykładu, często jako ostrzeżenie. Kurator: Wojtek Zrałek-Kossakowski
EUGENIA BALAKIREVA (Białoruś)
MICHAŁ BORCZUCH
NOUMS DEMBELE (Burkina Faso)
HUBERT ZEMLER
CHRISTINA ESHAK (Syria)
OLGA MYSŁOWSKA
MARTINA KUZMANOVIĆ (Serbia)
KATARZYNA GÓRNA
DINA LEONOVA (Białoruś)
DIANA LELONEK
MARIA MARTOS (Ukraina)
RAPHAEL ROGIŃSKI
słuchowisko:
Wojtek Zrałek-Kossakowski
Marcin Lenarczyk